Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tanrılar diyarı sana kapılarını aralıyor

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Küçük İpuçları

YazarMesaj
Isis Dione Rossi
De Academia - Hademe
De Academia - Hademe
Isis Dione Rossi

Kadın

Küçük İpuçları Empty
MesajKonu: Küçük İpuçları   Küçük İpuçları Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 1:18 pm

İlk defa mı rpg yapacaksın? İlk önce kafanda karakterleri ve yeri kurgula ve onları iyice betimle. (Altın sarısı saçlı, geniş bir alan, ağaç kaplı bir alan...) Konunu sınırlandırmalısın ki sıkıcı olmayasın! Belli bir konu seç ve onu zaman, yer, mekan ve kişiler çerçevesinde sınırlandır. Sonra yazmaya başla, bundan gerisini düşünme, kafana ne geldiyse yaz. (Bunu Word programında yazmanı ve orada dil hatalarını bitirdikten sonra kontrol etmeni tavsiye ederim dil hataları rpg'de oldukça önemli yer kaplar.) Ben hep bir yazar gibi hissederim. Oldukça yaratıcı olmaya, yazarken kendini sıkmamaya çalış. Sen yazarken sıkılıyorsan, okurken ne kadar sıkılacaklardır kim bilir. Araya kelime oyunları da katabilirsin yada küçük bilgiler. En ideal rpg uzunluğu bir sayfadır bana göre. 1 sayfadan daha kısası rpg'den çok yazmak için yazılmış bir metine benziyor. Benim ilk rpg'm kısa sıkıcı ve iğrenç derecede göz alıcı renklerle kaplıydı. Okuyucuyu sıkmamaya dikkat et, uzunluğunu iyi ayarla, dil bilgisi hatalarını her zaman kontrol et. Ve rpg'nin biçimli görünmesine özen göster! Kimse gözünü kamaştıran bir metin okumak istemez. Beyaz ve kahve tonları gerçekten yakışıyor. Harflerin büyüklüğü ve tarzı ise senin zevkine kalmış.

Sorularınızı bu başlığın altında elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız. Umarım rpg yazarken iyi vakit geçirirsiniz.
https://mysterium-dei.yetkin-forum.com

Küçük İpuçları
1 sayfadaki 1 sayfası